Изображение_Тверде біопаливо: брикет з лушпиння соняшника_1141
14.11.2018

Тверде біопаливо: брикет з лушпиння соняшника

Постійне збільшення вартості звичних джерел енергії та вуглеводнів стимулює розвиток альтернативної енергетики. Наприклад, такий тип товару, як брикет з лушпиння соняшника користується підвищеним попитом на профільному ринку. Обумовлено це його ефективністю і прийнятною вартістю. Вироби підходять не тільки для опалення приватних домогосподарств. Вони відмінно зарекомендували себе і в промислових котельнях.

У Європі перехід на біологічні види палива почали практикувати кілька десятиліть тому. У 1947 році фахівці, що працюють над розвитком альтернативної енергетики, вперше розробили і запропонували для котлів і печей пелети та брикети.

Сьогодні Скандинавські та країни Центральної Європи активно переводять свої котельні, приватні будинки на біопаливо, вироблене з екологічного сировини без додавання хімічних компонентів:

  • солома;
  • тирса;
  • лушпиння сільськогосподарських культур.

Не відстає від розвиненого світу Україна – нарощує виробництво подібної продукції. Основна частина якої йде на експорт. Особливою популярністю користуються брикети з соняшника – в країні є багато сировини, що істотно спрощує і здешевлює процес виробництва.

Брикети з лушпиння соняшника: особливості виробництва

Заглиблюватися в докладний опис технології виробництва не будемо. Лише стисло розповімо про основні етапи:

  • підготовка та сушка сировини;
  • дроблення;
  • пресування (високим тиском при високій температурі);
  • охолодження.

Технології виробництва можуть трохи відрізнятися. Для виробництва потрібне таке обладнання:

  • сушарка;
  • дробарка;
  • прес.

Додатково в цеху, в залежності від обсягів виробництва, можуть встановлюватися транспортувальні / конвеєрні стрічки, пакувальний верстат.

Доступність сировини

Брикети з лушпиння соняшника, що випускаються в Україні, відрізняються доступною вартістю. Це обумовлено наявністю великих обсягів сировини – фермерські підприємства орієнтовані на вирощування соняшнику. У країні багато компаній, що спеціалізуються на виробництві олії та інших видів товарів, що виготовляються з насіння соняшнику.

Весь час своєї діяльності вони стикалися з величезною проблемою – утилізацією відходів. Складність утилізація полягала в легкості, але величезних обсягах відходів. Існували й інші проблеми – ймовірність загоряння і неприємний аромат.

Тому виробництво біологічного палива виявилося вигідно і олійним комбінатам. Вони змогли не тільки позбутися від потенційно небезпечних відходів, а й підзаробити на них.

Три види брикетів: загальноприйнята класифікація

Брикети з лушпиння соняшника поділяються на три види, залежно від їх форми. Це загальноприйнята міжнародна класифікація:

  • NESTRO;
  • RUF;
  • Pini-Kay.

Їх відмінність полягає в принципах пресування і формі:

  • екструдерні;
  • циліндричні;
  • прямокутні.

Український ринок альтернативного палива наповнений, в основному, екструдерною продукцією. Головна особливість – всередині передбачено отвір певного діаметра, а зовнішня поверхня злегка оплавлена.

Брикет з лушпиння соняшника

Зверніть увагу! Екструдерні брикети зручно використовувати вручну – у них гладка поверхня, не залишає скалок.

При пресуванні необхідна висока температура – близько 350 градусів. Саме це і призводить до оплавлення. На поверхні формується своєрідна плівка. Це сприяє міцності, довговічності, істотно полегшує складання та перевезення.

До речі! Такий вид продукції – темного кольору. Поверхня – глянцева. Без тріщин.

Циліндричні вироби створюються за допомогою ударно-механічних пресів. Видаються з обладнання безперервним «потоком», який і розділяться на шайби або будь-які інші частини.

Хоча продукція і називається циліндричної, але форма в перерізі може бути практично будь-який, в залежності від особливостей устаткування:

  • коло;
  • квадрат;
  • багатокутник.

Прямокутна продукція виробляється за допомогою гідравлічного преса. Виглядає, як невеликі цеглинки.

Основні якісні характеристики

Щоб брикет з лушпиння соняшнику характеризувався відмінними показниками, важливо використовувати якісну сировину. Від щільності кінцевого виробу прямо залежать його:

  • міцність;
  • стійкість до вологому середовищі;
  • калорійність, тобто – теплотворність.

Зверніть увагу! При рівні щільності близько 700 кілограм на метр кубічний калорійність біопалива коливається в межах 13 МДж / кг. При щільності близько 1200 кілограм на метр кубічний калорійність збільшується в два рази і може досягати навіть 30 МДж / кг.

Якість безпосередньо залежить від вихідної сировини і рівня її вологості. Оптимальний показник – від 4 до 10%. При таких цифрах вдається створювати продукцію з чи не ідеальними характеристиками.

Окремо різниться критичний показник вологості – 10-15%. При таких цифрах ще можливо організувати виробництво брикетів, однак кінцева якість виробів буде низькою – на поверхні з’являтимуться тріщини.

Ще більш високі показники вологості не дозволять взагалі виготовляти пресоване біопаливо.

Брикети з лушпиння соняшника: основні переваги

На ринку палива присутня велика кількість продукції, яка може використовуватися при обігріві приватних будинків, комунального житла, громадських і соціальних, промислових установ. Зокрема, це:

  • природний газ;
  • вугілля;
  • дрова;
  • біологічне паливо.

Останнє має ряд незаперечних переваг.

  1. Теплотворність. Високі показники вказують на те, що біопаливо забезпечує максимально можливу віддачу тепла.
  2. Тривалість горіння. Для повного згоряння брикетів необхідно до 3 годин часу. Однак потім вони тліють ще протягом 4-6 годин, продовжуючи виділяти тепло. Даний вид палива горить в 2,5 рази довше, ніж звичайні дрова і виділяє в 2 рази більше тепла.
  3. Мінімум диму і викидів. Паливо не дарма вважається екологічно чистим. Воно точно відповідає міжнародним стандартам якості і практично не виділяє диму. Тому, навіть використовуючи його в приватних будинках, в камінах і печах зі слабкою тягою, можна бути впевненими, що дим в приміщенні не з’явиться. Слід зазначити і низькі показники виділення таких небезпечних речовин, як сірка і чадний газ.
  4. Безпека. Брикет з лушпиння соняшнику безпечний для здоров’я, оскільки не виділяє провокуючих алергію речовин. Адже при виробництві використовується тільки натуральна сировина, пресування не передбачає застосування додаткових сполучних речовин.
  5. Низький рівень зольності. Котли і печі не вимагають регулярного чищення, адже рівень зольності складає не більше 1,5%. У дров цей показник досягає 15%, у вугілля (в залежності від сорту) – від 20 до 40%.
  6. Простота зберігання, транспортування, використання. Невеликі розміри, гладка поверхня, однакові розміри дозволяють істотно спростити процес зберігання і транспортування. До того ж, не потрібні особливі умови для складання – головне, закрити від попадання дощу, снігу.
  7. Доступна вартість. Ціна біопалива не така висока, як може здатися. Воно дешевше, ніж вугілля і газ, а тому його використання дозволяє істотно скоротити витрати на опалення в холодну пору року.

Енергетична незалежнiсть

Окремої уваги заслуговує те, що брикети з лушпиння соняшника дозволяють забезпечити енергетичну незалежність України. В умовах недобросуciдских вiдносин (а, відверто кажучи – навіть агресивних дій) північного сусіда, військових дій на Сході України, склалися труднощі з отриманням необхідних обсягів вуглеводнів. Тому біопаливо здатне забезпечити енергетичну незалежність країни.

Переключення приватного домоволодіння на опалення даним видом продукції не вимагає особливих витрат. Вони підходять для звичайних печей. Установка нового котла проводиться швидко, не потрібно якихось особливих дозвільних документів.

Енергоефективність брикетів

Біопаливо набагато ефективніше інших видів палива – як традиційних, так і альтернативних.

  1. Показники теплоутворення досягають позначки в 19-20 тисяч кілоджоулів на один кілограм продукції. Цифра порівняно з деякими видами вугілля, ще в два рази вище показників дров.
  2. 2000 кілограм виробів виділяють приблизно стільки ж тепла, як і 1000 л. дизпалива, 1300 л. мазуту, 3200 кілограм дров і 950 кубічних метрів газу.
  3. А ще в початковій сировині присутні залишки рослинного масла, що позитивно відбивається на тривалості горіння і виділення тепла.

Де використовуються брикети з лушпиння соняшника

Сфера застосування такої продукції широка:

  • опалення приватних домоволодінь;
  • використання в котельних, обігрівають комунальні, громадські, соціальні установи;
  • застосування в котельних промислових підприємств різної форми власності і т.i.

Брикет з лушпиння соняшника

Оптові поставки твердого біологічного палива з соняшнику в усі регіони України та за кордон

Компанія ТОВ «Крона Імпульс» багато років працює на ринку альтернативного і твердого палива. Сьогодні ми є одними з лідерів цієї галузі. Ми організували оптові, регулярні поставки продукції більш ніж на 100 котелень, що працюють в Україні та прилеглих державах. Найчастіше у нас бажають купити брикет з лушпиння соняшника, ціна якого доступна і навіть нижче, ніж у конкурентів.

Доставка здійснюється максимально швидко. І не тільки у великі міста – Київ, Дніпро, а й будь-які населені пункти. Цьому сприяє продумана логістика і власні склади, перевалочні пункти.

Уклавши з нашою компанією довгостроковий договір на постачання палива, ви можете бути впевнені, що ваші котельні працюватимуть безперебійно. Ми виключаємо будь-які форс-мажори, які не прикриваємося сніговими заметами, поганими дорогами, зламаними автомобілями.

Вартість партії товару залежить від певних умов – в кожному окремому випадку вони обговорюються окремо і відображаються в контракті. Наша мета – забезпечувати промислові, комунальні, приватні котельні, власні будинки високоякісним, енергоефективним, сучасним видом біопалива.

Форма заказа. UK
Feedback Popup. UK