Изображение_Опалювальні брикети_997
26.10.2018

Опалювальні брикети

На ринку продукції для обігріву будинків великою популярністю користуються паливні брикети. Вони характеризуються підвищеним рівнем теплоутворення і дозволяють економити на опаленні. Звичайно, якщо в будинку встановлений твердопаливний котел.

Відразу ж відзначимо, брикети стали використовуватися відносно недавно. Вони застосовуються в різних сферах і можуть використовуватися в різних «приладах»:

  • твердопаливних котлах;
  • традиційних сільських печах;
  • і навіть в камінах;
  • та iнше.

Для їх виробництва підходить практично будь-який природний матеріал, здатний горіти. Зокрема, прийнято використовувати різноманітні відходи, які утворюються в деревообробної, сільськогосподарської та харчової сфері – це:

  • деревна стружка;
  • лушпиння насіння соняшнику;
  • лушпиння злакових культур;
  • солома;
  • торф;
  • та iнше.

До речі! Паливні брикети формуються за допомогою спеціального преса. При пресуванні в сировину не повинні додаватися клейкі речовини, інші хімічні сполучні матеріали, а тому при горінні не виділяються небезпечні летючі речовини.

Основна перевага даного виду біопалива полягає у високих показниках теплоутворення. Воно перевершує дрова майже в два рази. Наприклад, деревина здатна давати теплотворність НЕ більше 2700 кілокалорій на кілограм, а біопаливо – майже 5000 кілокалорій на кілограм.

Отопительные брикеты

Є дві причини, за якими тверде паливо з біологічних «продуктів» настільки ефективне.

  1. Низькі показники вологості. Чим нижче вологість, тим більше висока тепловіддача. У звичайних дров даний показник досягає майже 20%. А ось у брикетів – не більше 8%.
  2. Підвищена щільність. Наприклад, звичайні дрова різних порід дають різну кількість жару. Дубові набагато жарчi тополиного, що обумовлено різною щільністю – дуб набагато щільніший, на кожен кубічний сантиметр дубових дров припадає більше горючих речовин. А у брикетів щільність навіть вище, ніж у дуба. Тому і теплотворність набагато вище.

Слід зазначити і такі позитивні характеристики твердого біопалива, як:

  • тривалий період горіння;
  • зручність транспортування і зберігання;
  • меншу кількість сажі.

Однак перш ніж купити паливний брикет, слід переконатися, що ви вибрали якісний продукт. Не рекомендується «гнатися» за сумнівною економією. Дешеві брикети відрізняються:

  • крихкістю;
  • високим рівнем вологості;
  • вмістом неякісних, слабогорючих добавок.

Отже, і показник теплотворення у такої продукції нижче. Тому, заплативши за неї не так вже й багато, ви не отримаєте бажаного ефекту. Гроші виявляться витраченими даремно. Вигідніше купити звичайні дрова, ніж погані брикети.

Розглянемо, які характеристики відповідають якісним виробам, здатним забезпечувати високий рівень ККД. Тверде біопаливо різниться за кількома показниками. Одним з них є форма:

  • pini-kay – в перерізі виглядають, як квадрат або шестигранник, в центрі передбачено отвір наскрізь, що забезпечує гарну горючість;
  • ruf (руф) – за зовнішнім виглядом нагадують цеглу;
  • nestro – їх форма нагадує циліндр.

Вище ми згадували, що для виготовлення виробів цього типу використовується різна сировина.

  1. З лузги насіння соняшника. Це найбільш «жаркi» вироби – вони дають майже 5200 кілокалорій на кілограм палива. Обумовлені такі високі показники низькою зольністю і присутністю залишків рослинного масла. Однак наявність масла несе в собі і негатив – димохід швидше забивається сажею.
  2. З деревної тирси. Вони дають від 5000 (при вологості в 4%) до 4300 (при вологості в 10%) кілокалорій на кілограм. Зате показники зольності близькі до традиційних дров.
  3. Із соломи. Вони лише трохи поступаються соняшниковим і тирсовим брикетам. Зате мають хороші перспективи, враховуючи, скільки соломи щороку залишається на полях фермерів. Рівень теплоутворення становить від 4700 кілокалорій (при вологості в 4%) до 4100 кілокалорій (при вологості в 10%).
  4. З трави ковили-волосиста. Його ще називають тирсою. Позитивною характеристикою є низький показник зольності – він не перевищує одного відсотка. А тепловіддача досить висока – більше 4400 кілокалорій на кілограм.
  5. Лушпиння рису. У такого палива – найбільший рівень зольності (аж 20%) і найменший рівень теплоутворення (всього 3400 кілокалорій на кілограм).

Зверніть увагу! Ціна паливного брикету безпосередньо залежить від того, з якого матеріалу він виробляється.

І дамо кілька рекомендацій, як правильно вибрати паливні брикети для ефективного обігріву приміщення навіть у люті морози.

  1. Оптимальний вибір – продукція з дерева, тобто, тирси. Вона добре і довго горить, у неї високі показники теплоутворення, ще не висока зольність і незначне виділення сажі. Продукція з лушпиння насіння соняшника також добра, але, як ми зазначали раніше, вона більш активно забруднює димохід.
  2. Не варто думати, що продукція з хвойних порід краще, ніж зі звичайних, твердих сортів деревини за рахунок наявності смоли. Насправді показники теплоутворення однакові, але хвойні породи провокують активне забруднення димоходу.
  3. Не довіряйте словами виробників. Просіть продемонструвати офіційну документацію, в якій вказані всі показники і дані досліджень, отримані в результаті випробувань продукції.
  4. Віддавайте перевагу брикетам з максимально можливою щільністю. Чим вище показник, тим краще вони будуть горіти – рівномірніше, довше, гарячіше. Крім того, висока щільність вказує на те, що вироби не будуть розсипатися на золу, а залишатимуть після себе кілька тліючих частин.

Знаєте, як купити паливний брикет найвищої якості? Закупити по кілька кілограм продукції різного типу і в різних місцях. А потім, протестувавши її в своєму котлі, зробити самостійний вид, який товар найбільш якісний і володіє підвищеним ККД.

Зверніть увагу! Природно, ціна паливного брикету не може бути і занадто низькою. Це перша ознака того, що паливо неякісне. Хоча і висока вартість – не обов’язково є гарантією високого теплоутворення, ККД і ефективності.

При тестуванні враховуйте, при якій тязі здатний горіти брикет. Вона повинна бути мінімально можливою. Також враховуйте, які саме вуглі залишаються – чим вони більші, тим краще.

Компанії з виробництва паливних брикетів

Сьогодні на ринку альтернативного палива України представлено близько двохсот компаній. Вище ми згадували, що деякі виробники пропонують продукцію низької якості. Вона виготовляється з незрозумілої сировини, з додаванням хімічних складових. Такі паливні брикети не тримають форму, розсипаються, швидко перегорають і не дають потрібного ККД.

Тому так важливо знайти відповідального постачальника, який пропонує товари з високим рівнем теплоутворення.

Отопительные брикеты

Компанія «Крона Імпульс» добре відома на профільному ринку. Ми завжди виконуємо свої зобов’язання. Власна розвинена логістична схема, мережа критих складів і перевалочних пунктів великої площі є гарантією оперативної поставки замовлень в будь-який населений пункт України. Незалежно від пори року і погодних умов

Доставка здійснюється від 22 тонн. Щомісяця ми здатні забезпечити поставку на ваш об’єкт до 20 тисяч тонн палива різного типу. Поставки виконуються різними видами транспорту. До кінцевого споживача найчастіше – автомобільним вантажним (самоскидами) транспортом з найближчого до вас складу або перевалочного пункту. На склади завезення здійснюється залізничним транспортом.

Не знаєте, який саме вид твердого біопалива вибрати? Звертайтеся до наших фахівців. Високий рівень професіоналізму співробітників компанії «Крона Імпульс» дозволяє надавати експертні консультації. Не знаєте, на якому виді палива зупинити свій вибір? Ми підберемо для вашого об’єкта і котла оптимальний вид палива, що забезпечує всередині приміщення необхідний рівень температури навіть у найлютіші морози.

Компанія «Крона Імпульс» ваш надійний партнер. При необхідності ми надамо всю документацію, що підтверджує високі показники нашої продукції.

Форма заказа. UK
Feedback Popup. UK