Изображение_Паливний брикет. Виробництво і продаж._1214
10.12.2018

Паливний брикет. Виробництво і продаж.

На ринку альтернативних джерел енергії все більшу популярність завойовує паливний брикет. Володіючи високими показниками теплоутворення, така продукція дозволяє опалювати приміщення всіх типів. Брикети підходять не тільки для твердопаливних котлів, а й звичайних печей, та навіть камінів.

Слід зазначити і прийнятну вартість, завдяки чому їх застосовують при обігріві в приватних будинках, для підігріву води в комунальних котельнях, і навіть для роботи промислових підприємств.

У цій статті ми детально розглянемо, що представляють собою паливні брикети, на виробництві та доставці яких спеціалізується компанія «Крона Імпульс».

Сировина для виробництва

Для виготовлення застосовуються практично будь-які горючі відходи деревообробної та харчової промисловості:

  • деревна стружка і тирса;
  • лушпиння соняшника;
  • лушпиння рису і злакових культур;
  • солома.

Зверніть увагу! Відносно часто для виготовлення палива застосовується торф.

Виробництво здійснюється на спеціалізованому обладнанні і включаючи кілька послідовних етапів:

  • подрібнення сировини;
  • доведення її до потрібних показників вологості;
  • пресування при певній температурі;
  • сушка.

При пресуванні не застосовуються додаткові речовини – хімічні, синтетичні. Тому продукцію можна назвати екологічно чистою. При її спалюванні не утворюється і не виділяються небезпечні, отруйних або провокуючих алергію частинок.

Паливний брикет: основні характеристики

 

Відзначимо кілька головних показників, властивих даному виду палива:

  • температура горіння в 1,5 рази більше, ніж у звичайних дров;
  • високі показники теплоутворення – до 4900 ккал / кг;
  • низький рівень зольності.

Тому їх застосування – більш вигідне, ніж використання звичайних дров. І зараз ми пояснимо чому.

1.Низький рівень вологості

Якщо говорити про ті ж дрова, слід зазначити, що рівень їх тепловіддачі безпосередньо пов’язаний з показниками вологості. Чим вона нижче, тим більше тепла віддають дрова. При цьому навіть за ідеальних умов зберігання показники вологості дров становлять не менше 15%.

У брикетів – від 4 до 8%. Оскільки спочатку сировину сушать, а потім вже і готують матеріал. Тепловіддача у них значно вище – майже в два рази.

2.Показник щільності

Чим вище щільність, тим більше жару. Це добре ілюструють дубові дрова. Щільність дерева цієї породи – 0,8 грам на кубічний сантиметр. У тополі – майже в два рази менше. Тому від тополиного дров жару набагато менше.

А ось паливний брикет має щільність на рівні 0,95 грам на кубічний сантиметр і навіть вище. На кожен сантиметр об’єму в паливі міститься горючих речовин більше, ніж в дубових дровах.

3.Інші позитивні характеристики

Серед інших переваг продукції варто виділити:

  • рівномірне горіння;
  • більш тривалий період виділення тепла – навіть коли вони перегорять і просто тліють, вони продовжують виділяти тепло;
  • зручність транспортування і зберігання – не вимагають особливих умов, досить захистити від опадів і прямого попадання вологи;
  • не займають багато місця;
  • низькі показники вологості забезпечують незначне виділення сажі, проводити чистку котла і димоходу потрібно значно рідше.

З огляду на все вищесказане, стає зрозуміло, чому купити паливні брикети бажають все більше людей, які вирішили відмовитися від використання газу та перехідні на тверде паливо.

Різновиди брикетів: різна форма

Головна класифікація – форма. Вона буває трьох видів:

  • пини-кей;
  • руф;
  • нестро.

По суті, відмінність полягає тільки в формі. Хоча є невеликі зміни в показниках щільності. Хімічний склад, рівень теплоутворення відмінностей практично не має. Розглянемо кожен вид продукції окремо.

Піні-кей

Такий паливний брикет має найбільші показники щільності – від 1 до 1,4 грам на кубічний сантиметр. Перетин – квадрат або шестикутник з обов’язковим наскрізним отвором (він необхідний для кращого горіння).

Руф

Виглядають, як невеликі цеглинки. Розмір – відносно невеликий. Показник щільності не перевищує 0,8 грам на кубічний сантиметр, але і не нижче 0,75 грам на куб.см.

Нестро

Виглядають, як невеликі циліндри. Без отворів. Рівень щільності – від 1 до 1,15 грам на куб.см.

Зверніть увагу! Істотно відрізняються за формою торф’яні брикети. У них підвищені показники зольності. До того ж, в них присутні різні негативні домішки. Тому продукція з торфу категорично не рекомендована для використання в домашніх умовах.

Відмінності в залежності від використовуваних матеріалів

Наскільки паливний брикет ефективний, залежить від сировини, з якої він виготовляється. Матеріал впливає і на ряд інших показників:

  • рівень зольності;
  • повноту згоряння;
  • обсяги сажі;
  • та ін.

Розглянемо показники продукції з різної сировини, що використовується для виробництва брикетів.

ТПаливний брикет. Виробництво і продаж.

1.Лушпиння соняшнику

Такі вироби характеризуються найбільшими показниками теплоутворення – вона досягає 5100 кілокалорій на кілограм. Обумовлені такі високі цифри низькою зольністю – не більше 3,6%, а часто навіть нижче.

В продукції з соняшнику містяться залишки рослинного масла, що підвищує горючість.

Деревна тирса і стружка

Теплотворність таких виробів багато в чому залежить від рівня вологості. При вологості в 10% вона становить в середньому 4300 кілокалорій на кілограм. При вологості в 4% цифра піднімається до позначки в 5000. Зольність – не така вже й висока. Близько 2-2,5%.

3.Солома

Продукція зі звичайної соломи в цілому характеризується високими показниками. Теплотворність, в залежності від вологості, коливається від 4000 до 4700 кілокалорій на кілограм. Але зольність вище, ніж у деревної і соняшникової продукції – може досягати навіть 7,3%.

3.Рис

У продукції, що виготовляється з рисової сировини, найбільші показники зольності – 20%. Рівень теплоутворення не перевищує 3500 ккал / кг – менше, ніж у деревних виробів, вологість яких становить 20%.

4 моменти, про які потрібно обов’язково сказати

Є чотири моменти, про які говорять не так вже й часто. Але вони заслуговують обов’язкового згадки. Що дозволяє краще зрозуміти особливість паливної продукції.

1.Показники зольності

Мало хто замислюється над тим, що являє собою зола насправді. Це – набір мінеральних сполук. Вони або взагалі не горять, або ж їх цінність, як палива є вкрай низькою.

Зверніть увагу! Чим вище показник зольності – тим нижче рівень теплоутворення.

Показники зольності брикетів дозволяють зрозуміти, наскільки саме ефективна продукція і яка якість сировини. Наприклад, візьмемо солому.

Чому у різних компаній, що випускають паливо з соломи, виходять вироби з різними показниками зольності? Причин може бути декілька. Наприклад, погана очистка сировини від бруду, інших компонентів. Або додавання в солому інших інгредієнтів для збільшення обсягу.

Все це негативно позначається на всіх якісних характеристиках, в тому числі, і на тривалості згоряння. Авжеж, таке можливо не тільки з соломою, а й з іншим вихідним сировини.

2.Показники вологості

У виробів з одної і тої ж сировини вологість може бути різною. Що негативно відбивається на технічних та якісних характеристиках, серед яких:

  • теплотворність;
  • міцність;
  • та інші.

3.Вага

На вагу роблять безпосередній вплив показники щільності. Наприклад, якщо це пiні-кей з щільністю від 1 до 1,35 грам на кубічний сантиметр, вага кубометра палива становитиме  від 1000 до 1360 кілограм.

А ось маса кубометра дров, показник вологості яких складає 20%, залежать від того, з дерева яких порід вони отримані:

  • дубові – в межах 800 кілограм;
  • березові – близько 750 кілограм;
  • соснові – трохи більше 500 кілограм.

4.Загальна тривалість горіння

Вона залежить від ряду факторів. Зокрема, враховуються ті ж аспекти, що і при використанні традиційних дров – як саме вони розпалюються і яка сила тяги. Якщо заслінку тримати відкритою занадто довго, що провокує потрапляння великих обсягів повітря, брикети перегорять швидко.

Щоб продовжити час горіння, необхідно:

  • правильно їх скласти;
  • правильно запалити;
  • виключити надмірне потрапляння повітря.

У такому випадку час горіння буде довше, ніж у звичайних дров.

Як правильно вибрати паливний брикет: корисні рекомендації

Щоб купити гарне паливо, не помилитися з вибором, слід дотримуватися певних правил і рекомендацій. Ми підготували для вас кілька порад, спираючись на які ви купите дійсно висококласні брикети, здатні забезпечити приємний мікроклімат в будинку навіть у люті морози.

Паливний брикет. Виробництво і продаж.

1.Порода дерева

Усталена думка – брикети з хвойних дерев з вищою теплотворною, ніж зі звичайних порід. Насправді – це помилка. Показники виділення тепла перебувають на одному рівні. Тільки хвойні породи сильніше забруднюють димохід через присутність в них смол.

2.Документовані показники

Виробники можуть на словах доводити, що їх продукція має найбільш високі показники виділення тепла, але низьким відсотком зольності і вологи. Не варто вірити словам. Обов’язково потрібно просити документальне підтвердження.

Зверніть увагу! Компанія «Крона Імпульс» гарантує якість своєї продукції. За запитом клієнтів ми надаємо необхідні документи, сертифікати відповідності, що підтверджують ефективність палива.

3.Чим вище щільність – тим краще

Якщо ви хочете купити паливний брикет, віддавайте перевагу виробам з високими показниками щільності, що забезпечить:

  • рівномірність горіння;
  • тривалість виділення тепла;
  • наявність великої кількості тліючого вугілля;
  • міцність і простоту зберігання.

Щоб визначити міцність продукції, просто спробуйте зламати її або здавити. Якщо брикет легко ламається або навіть інтенсивно кришиться, від покупки такого виробу краще відмовитися.

Підсумовуючи вищезазначене

Альтернативне паливо – відмінна заміна звичним джерел тепла: вугіллю, дров. Також воно здатне повноцінно замінити газ. З огляду на постійне зростання вартості традиційного палива, корисних копалин, можна з упевненістю сказати, що вироблені з відходів брикети стануть ще більш популярними.

Адже для їх виробництва завжди достатньо сировини, вартість якої вкрай низька. Тим більше що Україна є аграрною країною – сільське господарство постійно розвивається, а тому проблем з сировиною не буде. Вона завжди буде в достатній кількості.

Але потрібно розуміти і те, що не вся продукція однакова за якістю, своїми характеристиками. Тому так важливо правильно вибирати вироби. На профільному ринку постійно з’являються нові виробники, але далеко не всі дотримуються загальноприйнятих стандартів якості. Деякі, в кінцевому віпадку намагаються поліпшити продукцію. Інші ж – просто зникають.

Чому купити паливний брикет потрібно у компанії «Крона Імпульс»

Ми працюємо на профільному ринку вже давно. За цей час завоювали довіру споживачів не тільки в Україні, але і в інших країнах. Здійснюємо доставку палива в довколишні держави.

На даний момент ми забезпечуємо брикетами і гранулами понад 100 великих котелень. Не кажучи про дрібніші підприємства, приватні будинки.

Нами розроблена власна система логістики. Наявність перевалочних і складських пунктів в різних регіонах прискорює доставку і виключає форс-мажори. Обирають нашу продукцію і тому, що ціна її прийнятна. Хоча кінцева вартість в кожному окремому випадку розраховується індивідуально – звертайтеся до наших консультантів.

У нас можна замовити опт – щомісяця ми готові забезпечити доставку до 20 тисяч тонн палива. Поставки здійснюються різними видами транспорту.

Форма заказа. UK
Feedback Popup. UK